Як DENSO рухається в напрямку більш стабільного майбутнього

23 листопада 2020 | Стаття

Прагнення до нульового рівня викидів та процеси виробництва автомобілів за нульовим балансом викидів СО2 (carbon neutrality) підкреслюють дедалі важливішу роль екологічної сталості в масштабах автомобільної індустрії. Ці тенденції обумовлені не лише запровадженням жорстких цільових показників викидів та забороною на державному рівні автомобілів з безнаддувними двигунами у країнах Європи, але й зростанням поінформованості споживачів щодо проблематики довкілля та сталого розвитку. Разом із тим, якщо ми хочемо, щоб європейська автомобільна індустрія досягла своїх амбітних цілей у сфері екологічної сталості, усі компанії сектору мають зробити свій внесок. У цій статті ми розглянемо діяльність DENSO, спрямовану на створення сталішого майбутнього.

ВАЖЛИВА ПРИМІТКА.  Хоча компанія DENSO Aftermarket пишається можливістю поділитися технічними знаннями та досвідом, треба пам’ятати, що згадані в цій статті продукти DENSO для електромобілів та гібридних автомобілів постачаються виключно як оригінальне обладнання і поки що не представлені в нашому асортименті запасних частин.

Sustainability Img Main

Будуємо електричне майбутнє

Одна з ключових змін, що очікує на європейський ринок запчастин протягом кількох наступних років — зростання обсягів робіт, пов’язаних з електромобілями та гібридними автомобілями. Популярність цих автомобілів зростає, оскільки клієнти шукають дружніші до довкілля варіанти забезпечення мобільності і повільно відвертаються від безнаддувних двигунів.

Ці нові енергоефективні та потужні автомобілі потребують максимально інноваційних, ефективних та надійних деталей, які підходитимуть до різних силових агрегатів. DENSO є лідером галузі в розробленні таких деталей, зокрема — у сфері виробництва поворотних електричних механізмів, компресорів і давачів. З початку виробництва DENSO е-компресора з інтегрованим інвертором для гібридних автомобілів у 2005 році компанія досягла ряду успіхів у сфері конструювання та виробництва деталей для гібридних та електричних автомобілів. Інтегрований комп’ютеризований блок керування гібридного привода, блок контролю акумуляторної батареї, перетворювач напруги постійного струму, високоефективна система охолодження акумуляторної батареї та потужний блок керування живленням — усе це докази інноваційного підходу DENSO до електрифікації.

Історія електрифікації

Немає нічого дивного в тому, що DENSO виступає рушійною силою виробництва і виходу на ринок таких деталей, адже компанія має давню історію електрифікації, яка почалася ще в 1949 році. Саме тоді DENSO оголосила про плани практичного застосування електричного автомобіля під назвою DENSO GO. Заключна версія концепції являла собою дійсно унікальну розробку, в якій замість традиційного двигуна змінного струму було використано двигун постійного струму. Швидкість автомобіля контролювалася за допомогою лише чотирьох передач. Крім того, в його конструкції було використано багато оригінальних технічних пристроїв, що дали змогу створити автомобіль, що за рівнем технологій значно випереджав своїх сучасників.

Denso Go

Прототип міг подолати на одному заряді 195 км — вражаюча відстань навіть у порівнянні із запасом ходу сучасних електромобілів. П’ятдесят електромобілів DENSO виїхали на дороги Японії у липні 1950 року і демонстрували свою надзвичайну плавність ходу в регіоні Токіо. З огляду на максимальну швидкість 43 км/год вони були лише трохи повільнішими, ніж поширені автомобілі з двигунами на викопному паливі та дорожчі конкурувальні моделі американського виробництва і являли собою цілком виправдану альтернативу.

Хоча DENSO GO розроблявся лише як концептуальна модель, він став першим кроком на шляху до значного успіху DENSO і може розглядатися як конструктивний вузол для багатьох сучасних електромобілів.

Зелена технологія

Завдяки пристрасті до електрифікації та досвіду в цій сфері компанія DENSO розпочала проєктування і виробництво багатьох нових деталей для гібридних автомобілів. Згаданий вище е-компресор став першим у світі серійним електричним компресором з інтегрованим інвертором і мотором. На відміну від звичайних компресорів, що приводяться в рух від двигуна і тому не підходять для використання в гібридних автомобілях, джерелом рушійної сили е-компресора DENSO слугує внутрішній мотор. Це не лише уможливило його використання з гібридними двигунами, але й дало можливість підвищити заощадження пального.

У випадку з гібридним силовим агрегатом функціями кондиціонування повітря можна користуватися, навіть якщо двигун працює в режимі холостого ходу або вимкнений, використовуючи потужність внутрішнього мотора е-компресора. Це важлива перевага над автомобілями з двигунами на традиційному паливі, адже комфортні умови в салоні можна підтримувати без марних витрат палива.

Ще одна революційна розробка DENSO — MG-статор (мотор-генератор), розрахований зокрема на використання в гібридних автомобілях. Мотор-генератор виконує численні функції, зокрема, забезпечує запуск і підтримку двигуна, генерує електроенергію та передає рушійне зусилля на осі. MG-статор вже використовується у моделі Toyota Prius, сприяючи зниженню ваги та підвищенню паливної економічності.

Програма «Суттєвість» компанії DENSO 

Розроблення і виготовлення деталей для електричних та гібридних автомобілів має ключове значення для підвищення екологічної сталості ринку запасних частин, але компанія DENSO також прагне впроваджувати принципи сталого розвитку на всіх рівнях своєї діяльності. Приділяючи ретельну увагу 17 цілям сталого розвитку ООН, компанія DENSO склала власний перелік першочергових соціальних проблем під назвою «Суттєвість» (Materiality). У рамках своєї комерційної діяльності DENSO сприяє досягненню міжнародної мети, досягаючи власних цілей сталого розвитку, працюючи над вирішенням обраних проблем, пов’язаних із «безпекою», «довкіллям» та «корпоративними принципами».

Поточна стратегія DENSO полягає в інтеграції цих цілей у всі напрямки комерційної діяльності, щоб кожен випадок взаємодії з партнерами на ринку запасних частин слугував доказом такої діяльності:

  • популяризація гарного здоров’я та самопочуття;
  • доступ до недорогих, надійних, сталих та сучасних джерел енергії;
  • створення стійкої інфраструктури, популяризація інклюзивної та сталої індустріалізації та сприяння інноваціям;
  • сприяння перетворенню міст і населених пунктів на інклюзивні, безпечні, стійкі та сталі середовища;
  • дотримання сталих моделей споживання та виробництва;
  • вжиття невідкладних заходів із протидії змінам клімату та їхньому впливу.

Програма Eco Vision 2025 компанії DENSO

Eco Vision

В основі всіх цих ініціатив лежить Eco Vision 2025 — план дій компанії DENSO у сфері сталого розвитку з конкретними та вимірюваними цілями. Цей план, початковий етап якого передбачає взяття на себе відповідних зобов’язань 150 тисячами співробітників DENSO в усьому світі, має стати новим стимулом до підвищення поінформованості про відповідальне ставлення до довкілля на всіх рівнях.

Стратегія до 2025 року побудована довкола трьох ключових цілей: Скорочене на половину енергоспоживання, подвоєна чистота та подвоєна екологічність. Компанія DENSO має на меті забезпечити досягнення цих цілей, реалізувавши 10 заходів у сфері розроблення продуктів, виробничих об’єктів, взаємодії з партнерами та менеджменту. Сюди входять зниження викидів СО2 завдяки розробленню продуктів, що сприяють підвищенню паливної економічності, зниження вдвічі впливу небезпечних для довкілля речовин, викидів та відходів, а також сприяння покращенню якості повітря через зниження викидів автомобілів. Кілька цілей також допоможуть DENSO подвоїти свої зусилля у сфері турботи про довкілля за допомогою таких програм, як дослідження біопалива та створення «зелених» середовищ і спільнот.

Якщо ринку запчастин випала провідна роль на шляху автомобільної галузі до поліпшення екологічної сталості, важливо, щоб ключові постачальники, як-от DENSO, стали лідерами як у сфері виробництва деталей, що полегшують конструювання безпечніших для довкілля автомобілів, так і в питаннях, що стосуються способів дій, поведінки та процесів, що використовуються глобальною командою. Врешті-решт, сталий розвиток глибоко вкорінився як у майбутньому, так і в минулому компанії DENSO.

Back to overview Назад